ZNAJDŹ PROJEKT:
Powierzchnia domu:
od do

Kondygnacje:POBIERZ KATALOGI:
katalog katalog katalog katalog

Co nas wyróżnia:1.  Przemyślane projektowanie

Wszystkie nasze projekty domów są starannie przygotowane pod względem energooszczędności, ergonomiczności oraz maksymalnego wykorzystania każdego metra powierzchni domu w taki sposób, aby ułatwiać nam codzienne życie.  Projekty uwzględniają wszystkie instalacje oraz prowadzenie ich w najlepszych pod względem technologicznym miejscach w konstrukcji.

2. Niskie współczynniki przenikalności cieplnej

Domy energooszczędne Omatalo posiadają bardzo niskie współczynniki przenikalności cieplnej. Wskaźnik ten oznacza jak  przegroda ( ściana, dach)  izoluje wnętrze domu. Ma on bezpośredni wpływ na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku, a co za tym idzie ulegają obniżeniu koszty utrzymania.

3. Najwyższa klasa energetyczna budynku

Wszystkie nasze domy posiadają najwyższą klasę energetyczną budynku- Klasę A,  ponadto spełniają najsurowsze fińskie normy cieplne. Kupując nasz dom masz pewność, że dzisiaj wyprzedzasz wymogi cieplne o kilkanaście lat.


4. Okna z najwyższej półki

Elementem który jest bardzo ważny w domu energooszczędnym są okna. Omatalo oferuje okna skrzynkowe o konstrukcji drewniano- aluminiowej, posiadające  cztery szyby i niski współczynnik U=0,84 W/m2K.

5. Drewno Skandynawskie

Konstrukcja domu oraz wszystkie elementy drewniane wykonane są z  drewna świerkowego ze Skandynawii. Drzewa, które rosną w ostrych warunkach klimatycznych posiadają dużo lepsze cechy wytrzymałościowe w porównania do drzew rosnących w klimacie umiarkowanym. Dodatkowym atutem jest samo pozyskanie drewna zgodne z przyjazną gospodarką leśną  oraz przerobem w nowoczesnych tartakach. Każda belka posiada certyfikat wytrzymałościowy oraz certyfikat CE. Wszystkie elementy drewniane poddane są obróbce hydrotermicznej oraz wysuszone do 15 % wilgotności co zapewnia ochronę drewna przed owadami i grzybami.

6. Produkcja w halach o odpowiedniej wilgotności i temperaturze

Dzięki temu, że elementy domu składane są w hali dokładność obróbki oraz montażu jest wielokrotnie wyższa niż na placu budowy. Dzięki takiej technologii unikamy  tworzenia się mostków termicznych związanych z niedokładnością montażu. Każda faza pracy jest dokładnie nadzorowana, produkcja odbywa się we właściwej kolejności i czasie. W ten sposób jakość materiałów i pracy pozostaje na stałym, wysokim poziomie.

7. Krótki czas montażu

Nasze domy stawiane są w maksymalnie krótkim czasie. Wzniesienie ścian i montaż dachu trwa zaledwie 3-4 dni. Na budowę domu w stanie surowym-zamknięty od rozpoczęcia prac fundamentowych  potrzebujemy około 3 miesięcy.

8. Sauna, czyli relaks i zdrowie w standardzie

Sauna jest najważniejszym miejscem w każdym fińskim domu. Od setek lat Finowie korzystają z nich i uznają za najważniejszy element zdrowego trybu życia.  Każdy dom naszej firmy jest wyposażony standardowo w  saunę.   


Dom z modułów:


Domy Omatalo prefabrykowane są w halach produkcyjnych w Finlandii w postaci modułów ściennych . Moduły w zależności od funkcji, którą będą spełniać posiadają różne szerokości od 30 do 150 cm.
        
Moduły montowane są w halach produkcyjnych w idealnych warunkach wilgotnościowych i temperaturowych. Takie zabiegi pozwalają na dokładny montaż poszczególnych elementów modułu. 

Moduły zawierają okna i drzwi, zatem skraca się czas składania elementów na placu budowy oraz eliminuje ryzyko wystąpienia błędów konstrukcyjnych.


Konstrukcja ścian cieplnych:


 

Okna energooszczędne:


Współczynnik przenikania ciepła:
0,84 W/m2K

Konstrukcja:
Okna skrzynkowe drewniano-aluminiowe

Rama okna wykonana jest z najwyższej jakości drewna, a część zewnętrzna z alumium. Połączenia tych dwóch materiałów ma na celu stworzenie okien o najwyższych parametrach cieplnych i jakościowych. Drewno w konstrukcji okna nie tylko stanowi izolator cieplny, ale również pozwala na zachowanie dobrego klimatu wewnątrz pomieszczenia dzięki otwartej dyfuzji. Zewnętrzna część okna wykonana jest z aluminium dzięki czemu odporna jest na działania atmosferyczne. 

Cztery szyby

Aby zapewnić tak niski współczynnik przenikalności przegrodę cieplną w naszych oknach stanowią dwa zespoły szyb podwójnych wypełnionych argonem. Pomiędzy szybami znajduje się przestrzeń powietrzna.


Film prezentujący wzniesienie i montaż domu Omatalo:Pobierz pliki:


Montaż-film (48.43 MB)


Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy możliwe jest wprowadzanie zmian w projektach?

Zmiany w projektach dostępnych w naszych katalogach są możliwe. Możemy zmieniać układ architektoniczny wnętrza domu zachowując wszystkie elementy konstrukcyjne. Ściany nośne pozostają nienaruszone

2. Jaka jest konstrukcja fundamentów?

Konstrukcja fundamentów polecanych przez firmę Omatalo opiera się na stropie wyniesionym ponad poziom gruntu. Konstrukcję stropu stanowią belki wykonane z nowoczesnego materiału drzewnego - "Kerto". Kerto posiada dużą wytrzymałość, stabilność wymiarową i odporność na wilgoć.

W pomieszczeniach tzw. "mokrych" stosuje się płytę fundamentową z izolacją termiczna.

3. Jakie pokrycie dachu może być stosowane w domach Omatalo?

W domach Omatalo konstrukcja dachu wykonana jest w formie wiązarów dachowych. To nowoczesna i najlepsza metoda wykonywania więźb dachowych. Konstrukcja dachów w naszych domach obliczona jest pod każde pokrycie dachowe. (np. dachówki ceramiczne, betonowe, blachodachówki..)


4. Dlaczego potrzebna jest wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła powinna znajdować się w każdym domu. Dlaczego stosujemy wentylację mechaniczną przeczytasz tutaj


5. Czy mamy możliwość wybrania innej elewacji zewnętrznej ?

Standardowo elewacja zewnętrza w fińskich domach jest z drewna, co nadaje im charakterystyczny wygląd. Jendakże w domach Omatalo mamy możliwość stosowania różnych typów elewacji zewnętrznej (np. tynk mineralny, klinkier, itp..)

6. Jak często malujemy drewnianą elewację zewnętrzną

 Drewniana elewacja zewnętrzna posiada specjalnie przygotowaną powierzchnię tak aby farba koloryzująca wnikała jak najgłębiej. Zastosowanie takiego rozwiązania skutkuje długim okresem użytkowania elewacji bez konieczność odnawiania powierzchni. Elewacje Omatalo malujemy nie wcześniej niż po 10 latach, w praktyce często zdarza się, że powłoka farby jest w dobrym stanie nawet 12-14 lat.


7. Jak długo trwa budowanie domu

Domy Omatalo prefabrykowane są w halach produkcyjnych co znacznie skraca czas budowy. Prace na placu budowy to:

Budowa fundamentów trwa około  3 tygodni,

Wzniesienie domu wraz z konstrukcją dachową - około 4-5 dni

Etap wykonywania instalacji oraz wykończenia - około 3-4 miesięcy