ZNAJDŹ PROJEKT:
Powierzchnia domu:
od do

Kondygnacje:POBIERZ KATALOGI:
katalog katalog katalog katalog

WENTYLACJA MECHANICZNA NAWIEWNO – WYWIEWNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA TO NIE TYLKO ŚWIEŻE
POWIETRZE I ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ,

ALE PRZEDE WSZYSTKIM OCHRONA ZDROWIA DLA CAŁEJ RODZINY !


Zastosowanie wentylacji mechanicznej z wymiennikiem ciepła warto rozważyć z wielu względów:

1. Jedynie wentylacja mechaniczna gwarantuje stałą wymianę powietrza w budynku, zapewniając komfort życia, właściwą eksploatację i osuszanie budynku (eliminując wilgoć i w konsekwencji groźbę powstania grzyba) bez konieczności otwierania okien.

2. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła poprawia parametry energetyczne budynku, co rzutuje na klasę energetyczną obiektu a tym samym ma bezpośredni wpływ i przełożenie na wartość obiektu i jego cenę rynkową.

3. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła gwarantuje nam we wszystkich pomieszczeniach świeże, przefiltrowane oraz wstępnie podgrzane powietrze. Technologia rekuperacji (wymiany) ciepła polega na tym, że z powietrza zużytego (które jest usuwane) odbierane jest ciepło, które następnie oddawane jest do powietrza świeżego (zasysanego), dzięki czemu oszczędzamy energię i mamy w całym domu równomierną temperaturę (bez przeciągów czy skoków ciepło- zimno).

4. Urządzenia do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła mogą być dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju czujniki, np.: czujnik poziomu stężenia CO2, czujnik zabrudzenia filtrów, czujnik wilgoci itp., podnosząc tym samym standard jakości i komfortu życia.

5. Centrale wentylacyjne z rekuperacją ciepła oferowane przez firmę FINCOMFORT należą do jednych z najcichszych dostępnych na rynku są proste w obsłudze oraz wyposażone w wielofunkcyjne sterowniki.